Radijo laidos: populiarumas didesnis nei TV?

Lietuviško radijo populiarumas išaugo kažkur apie 2002 metus. Tuomet intensyviai pradėjo atsirasti viena stotis po kitos ir šiuo metu galima suskaičiuoti ne vieną dešimtį puikiai visiems pažįstamų ir klausomų stočių. Pastarosios vis labiau tobulėjo ir maždaug nuo 2003 tapo vėl populiarios (radijo stotys vienu metu visai buvo užgožusios TV). Šiuo metu ne tik galime pasirinkti iš Lietuvos radijos stotys, tačiau tuo pačiu ir įvertinti Užsienio radijo stotys, kurios kartais net populiaresnės nei kad rodomas per TV.

Kodėl išpopuliarėjo radijo laidos?

Kiekvienas technikos stebuklas, kaip mūsų minimas radijas, ar TV kažkada buvo savo Olimpo viršūnėje. Vėliau atsiranda kažkas, kas nugali anksčiau buvusį populiarų pasirinkimą. Šiuo metu tai internetas, kuris sugeba savyje suderinti ir TV, ir radijo teikiamas paslaugas. Viena iš gerą dešimtmetį Lietuvoje veikiančių pramogų radijuje – laidos, kurių metu diskutuojama apie pačius įvairiausius dalykus. Nereikia TV, nes nebūtina žiūrėti į paprasčiausiai ant sofkutės sėdinčius žmones. Svarbiausia susikoncentravimas – ką jie kalba. Tai ir yra pagrindinė priežastis kuri nulėmė, jog žmonės pasirinko laidas klausyti, o ne žiūrėti į jas.

Radijo laidos internetu

Radijo laidos internetu

Kokį pasirinkimą turi vartotojas?

Radijo stočių pasirinkimas leidžia įvertinti ir laidų variacijas. Nuo tokių, kurios yra skirtos vaikams, iki tokių, kurias mielai pasirenka vyresnio amžiaus asmenys. Kad ir religines žinias transliuojantis radijas, kuris vieniems gali sukelti šypseną, o kitiems tai variantas, kuris nudžiugina savo informacija kiekvieną rytą. Dažniausiai informacija apie laidas ateina pati. Jeigu klausote laidos, kurioje koncentruojamasi į Lietuvos kultūrą – tokiu atveju dažniausiai ir transliuojamos atitinkamo pobūdžio laidos. Lygiai taip pat, kaip ir komercinės stotys dažniausiai veda kiek kitokio pobūdžio laidas, kurias labai mėgsta per daug galvoti tuo metu nenorintys asmenys. Tai tampa paprasčiausiai labai smagia laiko praleidimo forma.

Ar radijo laidos pralenks TV?

Manytume, kad radijo laidos jau ir dabar lygiagrečiai keliauja su laidomis, kurias galima matyti per TV. Daugelis žmonių šiuo metu radijo klauso internetu, tad kartais natūralu – išklauso ir pačių įvairiausių laidų, kurios gali tiek pralinksminti, tiek informuoti apie aktualijas.

Manoma, kad TV vieną dieną galutinai nebebus aktualus pasaulio gyventojams. Tokiu atveju radijo laidos taps galutinai pasirenkama alternatyva galinčia suteikti informacijos apie pasaulį ir tiesiog paklausyti kitų žmonių nuomonės.

Queen - Radio Ga Ga daina